Przejazd autokarem
Zakwaterowanie
Wyżywienie HB
Opieka pilota
Licencjonowany przewodnik
Zestawy tour-guide
Bilety wstępu
Ubezpieczenie

Cena nie zawiera

Cena zawiera

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Twój numer telefonu
Adres zamieszkania
Ilość osób niepełnoletnich (poniżej 18 r.ż.)
Ilość osób dorosłych (powyżej 18 r.ż.)
Treść wiadomości:
Klauzula RODO
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Glinka Sport Promotion Waldemar Glinka z siedzibą w Świdnicy, ul. Kazimierza Wielkiego 18/6 podanych przeze mnie w formularzu kontaktowym danych osobowych. Dane będą przetwarzane zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej 2016/679 z dnia 27.04.2016r. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest dobrowolne i można ją cofnąć w każdym momencie.
Warunki rezerwacji
Akceptuje warunki regulaminu pobytu na organizowanej imprezie.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Szczegóły: 
telefonicznie: 503 025 820 lub mailowo: zapisy@glinkasport.pl

Transport: 
Autokar

Cena: 
Od 530 zł

Termin: 
13 - 14.04.2024

zapisy@glinkasport.pl

503 081 090

info@glinkasport.pl

503 025 820

13-14 kwiecień ŁÓDŹ jakiej nie znacie…..

02 stycznia 2024

PROGRAM IMPREZY

Łódź – chyba nie będzie przesadą stwierdzenie, że to miasto zupełnie inne niż wszystkie, postindustrialne, z arcyciekawą historią, która chcemy Państwu przedstawić.
Najważniejszym , podstawowym punktem programu jest Pałac Izraela Poznańskiego. To wspaniały przykład rezydencji łódzkiego przemysłowca, ale również siedziba Muzeum Miasta Łodzi.
I. Poznański kupił kamienicę i przekształcił ją na najświetniejszą rezydencję w Łodzi – imponującą, nowoczesną (z elektrycznością!) i wielofunkcyjną. Służyła ona bowiem nie tylko jako rezydencja dla rodziny, ale także jako reprezentacyjne biuro jego firmy. Pałacowe pokoje zasłynęły jako sceneria do filmu ,,Ziemia obiecana”, do czego nawiązano w jednym z pomieszczeń. W trakcie zwiedzania znajdziecie także wzmianki o słynnych Łodzianach, np. Marku Edelmanie, oraz osobną wystawę poświęconą wybitnemu pianiście, Arturowi Rubinsteinowi.
Zadać można pytanie: skąd miał fundusze na taką rezydencję ? Odpowiedź można znaleźć  Tuz obok w Muzeum Fabryki, które znajduje się w Manufakturze. W przeciwieństwie do innych ,,fabrycznych” wystaw, ta skupia się głównie na przedstawieniu biznesu Poznańskiego ( zwiedzanie fabryki fakultatywnie w czasie wolnym).
manufaktura -
dziś budynki dawnych zakładów Poznańskiego służą głównie jako ogromne centrum handlowo-rozrywkowe, ale świadczą też o wielkości dawnego kompleksu przemysłowego.
Oczywiście każdy słyszał z czego słynie Łódź? Oczywiście z ulicy Piotrowskiej. Ten liczący aż 4,2 kilometra długości deptak stanowi kręgosłup całego miasta, bo w Łodzi to ulica Piotrkowska, a nie rynek główny czy plac targowy, stanowi centrum życia miasta. Spacerując wzdłuż Piotrowskiej zobaczymy m.in.
Ratusz, Pasaż Róży, Kamienica Scheiblerów  i Sendorowicza, Kamienica Dawida Szmulewicza a przy nim pomnik Lampiarza- na cześć stulecia elektryfikacji Łodzi.
Jak Łódź to oczywiście kinematografia
J Odwiedzimy Muzeum Kinematografii Miasta Łodzi, mieszczące się w dawnym pałacu rodziny Scheiblerów. Samo wnętrze robi ogromne wrażenie… Wychodząc z muzeum spotkamy Filemona i Bonifacego , bohaterów jednej z kultowych bajek. Może uda się zajrzeć do popularnej „Filmówki” czyli Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej.

Warto zobaczyć Księży Młyn czyli kolonię mieszkalną i kompleks fabryczny wybudowany przez Schleiberów. To osiedle było swoistym ,,miastem w mieście” – na miejscu robotnicy mieli zapewniony sklep, opiekę medyczną, szkołę i rozrywkę. Trwają starania aby cały kompleks wpisano jako polski obiekt na Listę Zabytków UNESCO.

Strona stworzona przez Multisub

Glinka Sport Promotion
Waldemar Glinka

ul. Kazimierza Wielkiego 18/6
58-100 Świdnica

Kontakt:
503 025 820
503 081 090

info@glinkasport.pl (informacje i pytania)
zapisy@glinkasport.pl (zapisy na imprezy)

Odwiedź nas