HB - Śniadania i obiadokolacje -bufet
Transport
Opieka pilota
Ubezpieczenie
Lokalni przewodnicy na wycieczkach

Opłata klimatyczna płatna na miejscu
100 euro wycieczki fakultatywne
20 zł opłata obligatoryjna na TFG i TFP

Cena nie zawiera

Cena zawiera

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Twój numer telefonu
Adres zamieszkania
Ilość osób niepełnoletnich (poniżej 18 r.ż.)
Ilość osób dorosłych (powyżej 18 r.ż.)
Treść wiadomości:
Klauzula RODO
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Glinka Sport Promotion Waldemar Glinka z siedzibą w Świdnicy, ul. Kazimierza Wielkiego 18/6 podanych przeze mnie w formularzu kontaktowym danych osobowych. Dane będą przetwarzane zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej 2016/679 z dnia 27.04.2016r. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest dobrowolne i można ją cofnąć w każdym momencie.
Warunki rezerwacji
Akceptuje warunki regulaminu pobytu na organizowanej imprezie.
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Szczegóły: 
telefonicznie: 503 025 820 lub mailowo: zapisy@glinkasport.pl

Transport: 
komfortowy autokar

Cena: 2700 zł + 20 zł opłata obligatoryjna na TFG i TFP + 100 euro wycieczki fakultatywne

Termin: 
19.09 - 28.09.2024 ( 7-dniowy pobyt 20.09 – 27.09  + dojazd i powrót) )

zapisy@glinkasport.pl

503 081 090

info@glinkasport.pl

503 025 820

19-28 wrzesień 2024  WCZASY REKREACYJNE W CHORWACJI

09 grudnia 2023

CHORWACJA - ISTRIA - ROVINJ

CHORWACJA -  ISTRIA – PÓŁWYSEP W POŁUDNIOWEJ EUROPIE, w północnej części Morza Adriatyckiego zwany „Zieloną Toskanią”. Jedziemy już po raz kolejny-oferta sprawdzona!
To królestwo trzech państw (Chorwacja, Włochy, Słowenia) w większości należące do Chorwacji. Istria oferuje wspaniałą pogodę, zjawiskowe widoki, urokliwe zatoki z krystalicznie czystą, błękitną wodą, światowej klasy zabytki, wspaniałą kuchnię i niepowtarzalną atmosferę. Tutaj nie ma czasu na nudę – jest tyle pięknych miejsc do odkrycia…
Największe miasta: Triest  ( Włochy), Koper ( Słowenia), Pula, Rovinj, Poreć…
ROVINJ - to romantyczne miasteczko, jedno z piękniejszych w Europie, leżące w zachodniej części półwyspu. Często nazywane jest „perłą Adriatyku”, dzięki malowniczemu położeniu i zabytkowej architekturze. Wzdłuż wybrzeża rozsianych jest mnóstwo małych i dużych wysp oraz raf koralowych. Pierwotnie miasteczko leżało na wyspie, która w połowie XVIII wieku połączona została z lądem. W mieście przechadzamy się po brukowanych, wąskich uliczkach z zatłoczoną zabudową, pełną weneckich pałaców, sakralnej architektury oraz średniowiecznych domów. Do zabytków zaliczany jest Kościół św. Eufemii, pochodzący z XVIII wieku, wpisany na listę UNESCO oraz Klasztor Franciszkański z biblioteką zawierającą cenne tomy.
RESORT VILLAS RUBIN*** położony jest w zielonej oazie, w parku, wśród zieleni…
Na terenie ośrodka:  basen zewnętrzny ze słodką wodą, leżaki i parasole przy basenie bezpłatne, korty tenisowe, zajęcia nordic walking… 

VILLAS RUBIN 1, 52210 ROVINJ, CHORWACJA
Plaża:  wyróżniona certyfikatem Błękitna Flaga, ok. 100 m od hotelu.
Pokoje 2-os., ok. 20 m², klimatyzowane, łazienka (wanna, wc; suszarka), internet bezprzewodowy, telewizja satelitarna, telefon, lodówka,  balkon lub taras.
Wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje – bufet.

 CENA: 2700 + 100 euro ( wycieczki fakultatywne, przewodnik..)

ŚWIADCZENIA w cenie wyjazdu:
* transport komfortowym autokarem,
* ubezpieczenie NNW i KL ( ubezpieczenie podstawowe z OC uczestnika),
 
* 7 noclegów – ( 20.09 – 27.09) ISTRIA w hotelu Villas Rubin 1*** z wyżywieniem HB,
* wyżywienie HB ( 2 posiłki dziennie: śniadania, obiadokolacje w formie bufetu, czyli do wyboru kilka dań). W dniu przyjazdy do Chorwacji obiadokolacja, w dniu wyjazdu śniadanie
J * opieka i organizacja czasu przez rezydenta, licencjonowany pilot podczas całego trwania wyjazdu,     
Świadczenia dodatkowo płatne:
* opłata obligatoryjna na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy ( TFG, TFP),- 20 zł
*opłata klimatyczna płatna dodatkowo na miejscu,

 
NIEZBĘDNIK UCZESTNIKA:
* WAŻNY dokument tożsamości ( dowód lub paszport),
* EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ( dowolnie )  
* kieszonkowe na własne wydatki,

 

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

1. PULA zwiedzanie z przewodnikiem. Pula jest położona na 7 wzgórzach, w głębokiej zatoce otoczona przez małe wyspy. Zobaczymy:  Amfiteatr w Puli ( zbudowany najprawdopodobniej przez cesarza rzymskiego Wespazjana, mógł on pomieścić 23 tys. ludzi, a na jego terenie organizowane były walki gladiatorów oraz dzikich zwierząt. Obecnie jest on jednym z trzech najlepiej zachowanych amfiteatrów Starożytnego Rzymu (dwa inne to Koloseum i Amfiteatr w Al-Dżamm). W pobliżu odnajdziemy rynek główny, a na nim Świątynię Oktawiana Augusta z czterema kolumnami, w której znajduje się kolekcja sztuki antycznej, a także Łuk Triumfalny, pochodzący z I wieku p.n.e., określany przez miejscowych oraz przewodników „Złotą Bramą”. Właśnie w tym miejscu rozpoczyna się deptak, przy którym mieszczą się największe atrakcje starówki. 

2. POREĆ  obok Puli i Rovinja to jedna z najchętniej i najliczniej odwiedzanych miejscowości półwyspu Istria. Zabytkowa starówka szczyci się najcenniejszym zabytkiem, wczesnobizantyjską bazyliką Eufrazjusza, która jest wpisana na listę UNESCO i która przyciąga co roku tysiące turystów z różnych zakątków świata. Jasne kamienice i pałace z pomarańczowymi dachami poustawiane w krętych uliczkach, liczne restauracyjki, z których unosi się zapach przygotowywanych specjałów, sklepiki z kolorowymi pamiątkami i uliczni artyści, którzy oferują swoje wielobarwne obrazy przechodzącym turystom, to krajobraz starego miasta Poreča.   Poreč to idealna destynacja, ponieważ oferuje bardzo dobrą bazę noclegową, szereg atrakcji kulturalnych i historycznych, bogactwo przyrody i piękne plaże.

3. RROVINJ  z REJSEM STATKIM WYCIECZKOMYM jest często określany mianem małej Wenecji lub chorwackiego Saint Tropez. To idyllicznie ulokowane miasto, piękne o każdej porze roku, przyciąga swoim urokiem tysiące turystów. Nad zabytkową starówką wznosi się dumnie katedra ze swoją 62 metrową dzwonnicą. Kościół poświęcony został św. Eufemii i św. Jerzemu- patronom miasta. Żyjąca w czasie prześladowań chrześcijan Eufemia została poddana torturom, a na koniec rzucona lwom na pożarcie. Jej ciało nie zostało jednak rozszarpane przez dzikie zwierzęta. Legenda mówi, że w roku 800 miejscowy chłopiec wyłowił z morza sarkofag z relikwiami św. Eufemii, który następnie został złożony w kościele św. Jerzego. Rovinj przez ponad pół tysiąclecia był pod panowaniem Republiki Weneckiej i dlatego można tu poczuć włoski klimat. Niepowtarzalności miastu dodaje kamień biancone istriano, który jest charakterystyczny dla budownictwa większości miast półwyspu i północnego wybrzeża Adriatyku, a także Wenecji i jej laguny.
 

*CENA wyjazdu może ulec zmianie w uzasadnionych okolicznościach
( np. ceny paliw –  cena euro )
* Wycieczki fakultatywne są obligatoryjne podczas wyjazdu, naszym celem jest zwiedzanie jak i wypo
czynekJ

 

Strona stworzona przez Multisub

Glinka Sport Promotion
Waldemar Glinka

ul. Kazimierza Wielkiego 18/6
58-100 Świdnica

Kontakt:
503 025 820
503 081 090

info@glinkasport.pl (informacje i pytania)
zapisy@glinkasport.pl (zapisy na imprezy)

Odwiedź nas