WCZASY REKREACYJNE W CHORWACJI

Termin:

21.09.2023 – 30.09.2023

Cena:

2600 zł. + 100 euro wycieczki fakultatywne

Transport:

autokar

Wyżywienie:

HB: śniadania i obiadokolacje – bufet.

CHORWACJA – ISTRIA - ROVINJ TERMIN: 21.09.2023 – 30.09.2023

ZAKWATEROWANIE:

Pokoje 2-os., ok. 20 m², klimatyzowane, łazienka (wanna, wc; suszarka), internet bezprzewodowy, telewizja satelitarna, telefon, lodówka, balkon lub taras.

WYŻYWIENIE:

HB: śniadania i obiadokolacje – bufet.

OPIEKA REZYDENTA

dodatkowe atrakcje organizowane przez rezydenta w trakcie pobytu.

CENA:

2600 zł. + 20 zł. opłata obligatoryjna na TFG i TFP

ŚWIADCZENIA w cenie wyjazdu:
- transport komfortowym autokarem
- ubezpieczenie NNW i KL ( ubezpieczenie podstawowe z OC uczestnika)
- 7 noclegów – ISTRIA w hotelu Villas Rubin 1***
- wyżywienie HB ( 2 posiłki dziennie: śniadania, obiadokolacje w formie bufetu, czyli do wyboru kilka dań)
w dniu przyjazdy do Chorwacji obiadokolacja, w dniu wyjazdu śniadanie
- opieka i organizacja czasu przez rezydenta, licencjonowany pilot podczas całego trwania wyjazdu
NIEZBĘDNIK UCZESTNIKA:
* WAŻNY dokument tożsamości ( dowód lub paszport)
* EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego
* kieszonkowe na własne wydatki

WYCIECZKI FAKULTATYWNE dodatkowo płatne

1. UKRYTY SKARB ISTRII- jaskinia Baredine. Jaskinia stanowi podziemny skarb Istrii i ulokowana jest w zachodniej części półwyspu. Jej głębokość wynosi 132 m a dla zwiedzających udostępnione zostało około 60 m głębokości. W jaskini przez cały rok panuje niezmienna temperatura 14 stopni. Z powstaniem jaskini związana jest pewna legenda, która mówi o wiecznej miłości Gabriela , szlachcica z Poreča i Milki, przepięknej pasterki. Ale o tym na miejscu Nasza trasa to odcinek o długości około 300 m. Podczas spaceru przejdziemy 5 komnat w których będziemy podziwiać piękne formy skalne a następnie dojdziemy do podziemnego jeziora, które jest położone na głębokości 60 m. Jaskinia jest też siedliskiem odmieńca jaskiniowego, endemicznego płaza ogoniastego, który jest zaliczany do gatunków na wymarciu. Po zwiedzeniu jaskini udamy się do muzeum, opowiadającym o pracy tutejszych ludzi…. Poznamy także tradycję winiarską , która jest jest nieodłączną częścią istriańskiej tradycji i sposobu życia.

2. PULA – zwiedzanie z przewodnikiem. Pula jest położona na 7 wzgórzach, w głębokiej zatoce otoczona przez małe wyspy. Zobaczymy: Amfiteatr w Puli ( zbudowany najprawdopodobniej przez cesarza rzymskiego Wespazjana, mógł on pomieścić 23 tys. ludzi, a na jego terenie organizowane były walki gladiatorów oraz dzikich zwierząt. Obecnie jest on jednym z trzech najlepiej zachowanych amfiteatrów Starożytnego Rzymu (dwa inne to Koloseum i Amfiteatr w Al-Dżamm). W pobliżu odnajdziemy rynek główny, a na nim Świątynię Oktawiana Augusta z czterema kolumnami, w której znajduje się kolekcja sztuki antycznej, a także Łuk Triumfalny, pochodzący z I wieku p.n.e., określany przez miejscowych oraz przewodników „Złotą Bramą”. Właśnie w tym miejscu rozpoczyna się deptak, przy którym mieszczą się największe atrakcje starówki.

CHORWACJA – ISTRIA - ROVINJ

CHORWACJA – w 2023 r po raz pierwszy proponujemy zagraniczne wczasy dla dorosłych. Mając duże doświadczenie w organizacji zagranicznych wyjazdów młodzieżowych, ogłaszamy nabór na CHORWACJĘ 2023.

ISTRIA – PÓŁWYSEP W POŁUDNIOWEJ EUROPIE, w północnej części Morza Adriatyckiego zwany „Zieloną Toskanią”. To królestwo trzech państw (Chorwacja, Włochy, Słowenia) w większości należące do Chorwacji. Istria oferuje wspaniałą pogodę, zjawiskowe widoki, urokliwe zatoki z krystalicznie czystą, błękitną wodą, światowej klasy zabytki, wspaniałą kuchnię i niepowtarzalną atmosferę. Tutaj nie ma czasu na nudę – jest tyle pięknych miejsc do odkrycia… Największe miasta: Triest ( Włochy), Koper ( Słowenia), Pula, Rovinj, Poreć…

ROVINJ - to romantyczne miasteczko, jedno z piękniejszych w Europie, leżące w zachodniej części półwyspu. Często nazywane jest „perłą Adriatyku”, dzięki malowniczemu położeniu i zabytkowej architekturze. Wzdłuż wybrzeża rozsianych jest mnóstwo małych i dużych wysp oraz raf koralowych. Pierwotnie miasteczko leżało na wyspie, która w połowie XVIII wieku połączona została z lądem. W mieście przechadzamy się po brukowanych, wąskich uliczkach z zatłoczoną zabudową, pełną weneckich pałaców, sakralnej architektury oraz średniowiecznych domów. Do zabytków zaliczany jest Kościół św. Eufemii, pochodzący z XVIII wieku, wpisany na listę UNESCO oraz Klasztor Franciszkański z biblioteką zawierającą cenne tomy.

RESORT VILLAS RUBIN*** położony jest w zielonej oazie, w parku, wśród zieleni… Na terenie ośrodka: basen zewnętrzny ze słodką wodą, leżaki i parasole przy basenie bezpłatne, korty tenisowe, zajęcia nordic walking.
VILLAS RUBIN 1, 52210 ROVINJ, CHORWACJA
Plaża: wyróżniona certyfikatem Błękitna Flaga, ok. 100 m od hotelu.